Gündem

Nişanca’da Fuhuş ve Rüşvet Operasyonu

Nişanca Mahallesinde yapılan fuhuş ve rüşvet operasyonu kapsamında 2 kişi tutuklandı. Fuhuşa aracılık ettiği belirlenen 1 kişinin ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Nişanca Mahallesindeki bir adreste para karşılığında fuhuş yapıldığı bilgisini alan polis ekipleri, bahsi geçen adresi takibe aldı. 07.12.2019 günü saat 14:30 sıralarında ilgili adresten çıktıkları anlaşılan Adem Ö. ve Mehmet K. gözaltına alındı. Yapılan sorguda şahıslar adrese fuhuş amaçlı geldiklerini itiraf etti. Bunun üzerine adrese yapılan baskında Azerbaycan uyruklu Zeynep H.’nin burada fuhuş amaçlı bulunduğu tespit edildi.

Evde yapılan sorgu esnasında tesadüfen Zeynep H.’yı arayan ve fuhuşa aracılık ettiği belirlenen Ebru isimli şahıs, operasyonu yapan görevli memurlara, gözaltına alınan kişileri serbest bırakmaları karşılığında 10.000 TL rüşvet teklif etti.

Bunun üzerine rüşvet konusunda suçüstü yapılabilmesi maksadıyla şahısa rüşvet teklifinin kabul edildiği bilgisi verildi. Yedikule mahallesindeki buluşma yerine gelen ve kendisini Ebru isimli şahsın gönderdiğini belirten Celal Y. isimli şahıs suçüstü yakalandı. Şahsın parayı kendisine Mehmet E. isimli şahsın verdiğini beyan etmesi üzerine aynı mahallede bulunan bir taksi durağı yakınında Mehmet E. isimli şahıs da yakalanarak gözaltına alındı.

08.12.2019 günü adli makamlara sevk edilen Celal Y. ve Mehmet E. isimli şahıslar “Fuhuşa Aracılık, Yer Temini ve Zorlama” ve ”Görevli Memura Rüşvet Verme” suçlarından tutuklanarak ceza evine gönderildi. Ebru isimli şahsın yakalanması için ise çalışmalar sürüyor.

Kaynak
İstanbul Emniyet Müdürlüğü
Etiketler

Ferhat K.

Fatih'te doğmuş ve Fatih'e gönül vermiş sıradan bir vatandaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı