Gündem

İstabul Valiliği’nin Projesi Bir Yuvanın Daha Kurulmasına Vesile Oldu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatıyla, 2019 yılında İstanbul’da başlatılan “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim.” projesi Merve ve Hüseyin çiftinin ardından, bir kez daha evsiz çiftlerin dünya evine girmesine vesile oldu.

İlk kez 2019 yılında uygulanmaya başlanan proje kapsamında; sokakta yaşayan vatandaşların olumsuz hava şartlarından korunması için İstanbul Valiliği koordinasyonunda, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinin işbirliğiyle anlaşmalı otellerde misafir ediliyor.

Bu otellerde misafir edilen ve evlilik kararı alan Duygu Ünlü ve Uğur Turan çiftinin, Vali Yerlikaya’nın ziyareti sırasında bu isteklerini bildirmesi üzerine nikâh hazırlıklarına başlandı. Öncelikle kendilerine bir ev tutulan çiftin ev eşyaları İstanbul Valiliği ile Fatih Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılandı.

Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından çiftin nikâhı; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Milletvekilleri; İffet Polat, Serap Yaşar, Ahmet Hamdi Çamlı, Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Fatih Kaymakamı Kaan Peker, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Nuh Köroğlu, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Alb. Tayfun Paşaoğlu ve davetlilerin katılımıyla Fatih Belediyesi Çatladıkapı Nikâh Salonu’nda Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan tarafından kıyıldı.

Ferhat K.

32 yıllık bir Fatihli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu