Kültür Sanat

Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası Sanatçı Burak Kut ile Sahne Aldı

Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi orkestralarından Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası popüler müziğin önemli isimlerinden Burak Kut ile Fatih Kültür Sanat Merkezi’nde muhteşem bir performans sergiledi.

Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi’nin bünyesindeki eğitim projelerinde yetiştirdiği çocuk ve gençlerden oluşan orkestra ünlü sanatçı Burak Kut ile aynı sahneyi paylaştı. Klasik Batı müziği eserlerinin yanı sıra türkülerimizin de seslendirildiği konsere ilçe sakinlerinin de ilgisi büyüktü. Programa Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’da katıldı.

Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası
Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası

Fatih Belediyesi Kültür Sanat Merkezi büyük salonda gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak klasik batı müziği eserler seslendirildi. Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, seyircilerden büyük alkış aldı. Sanatçı Burak Kut mikrofonun başına geçerek, orkestra ile birlikte ünlü halk ozanlarımız Aşık Veysel’in ve Neşet Ertaş’ın unutulmaz türkülerini seslendirdi. Gecede orkestra ve ünlü sanatçı izleyicilerden tam not aldı.

Konserin sonunda vatandaşlara hitap eden Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, katılımından dolayı sanatçı Burak Kut’a ve başarılı bir performans sergileyen orkestraya teşekkür etti. Konuşmasının ardından Başkan Turan, sanatçı Burak Kut’a, orkestra şefine ve gençlere çiçek takdim etti.

Kaynak
Fatih Belediyesi
Etiketler

Ferhat K.

Fatih'te doğmuş ve Fatih'e gönül vermiş sıradan bir vatandaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı