Spor

Fatih Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıttı

Fatih Belediyesi tarafından ilçemizi temsil eden ve faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine yeni sezon için spor malzemesi desteği verildi.

Fatih Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine malzeme dağıtım programına Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Fatih Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Gökhan Ceyhan, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, amatör spor kulüplerinin yöneticileri ve genç sporcular katıldı.

Programda genç sporcuların tezahüratlarıyla kürsüye çıkan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, amatör kulüplerin önemine vurgu yaparak “Amatör spor kulüpleri, sağlıklı bir beyin ile vücuda sahip olmamızda ve doğru arkadaşlıklar kurmamıza olanak sağlayan hayatımızın en önemli yerlerinden biridir. Ben de göreve başladığım günden itibaren Fatih’te gençler için yapılabilecek en kıymetli işin spor faaliyetleri olduğu kanaatindeyim. Tabii ki aile, inançlarımız ve değerlerimiz önemli mefhumlardır ancak gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumamızı sağlayacak yegâne değer gençlerimizin spora yönlendirilmesidir. Ama spor sadece futboldan ibaret değildir. Fatihimizin geçmişte olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da Türkiye’ye çok önemli sporcular kazandıracağına inanıyorum.” dedi.

Törende, 53 amatör spor kulübüne eşofman takımı, antrenman yeleği, futbol maç topu, basketbol topu, voleybol maç topu, izci forması, boks eldiveni ve engelli basketbol topu gibi binlerce malzeme dağıtıldı.

Törenin sonunda Fatih Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Gökhan Ceyhan, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’a teşekkür plaketi verirken, spor müsabakalarında dereceye giren minik sporculara da Başkan Turan tarafından plaket takdim edildi. Tören, Amatör Spor Kulüpleri’nin yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak
Fatih Belediyesi
Etiketler

Ferhat K.

Fatih'te doğmuş ve Fatih'e gönül vermiş sıradan bir vatandaş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı